راهنما خرید لوازم خانگی

راهنمای جامع خرید ماشین های ظرفشویی جدید ال جی

در این مقاله در مورد راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی صحبت خواهیم­ کرد. دستورالعمل ماشین ظرفشویی ال جی همیشه در کنار دستگاه باید نگهداری شود، حتی در صورتی که شما دستگاه را فروخته اید. لازم به ذکر است مسئولیت آسیب رساندن ناشی از نصب و استفاده نادرست از دستگاه به عهده تولید کننده نیست. پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه ظرفشویی ال جی خریداری نمایید، دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه نمایید. نکات این دفترچه در زمینه راه اندازی ماشین ظرفشویی الجی و معنی علامت های ماشین ظرفشویی ال جی می تواند در جهت استفاده از ظرفشویی الجی به شما کمک نماید.


فهرست مطالب


راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ال جی

در نتیجه قبل از خرید اولویت‌های خود را مشخص کنید، چک لیستی از بایدها و نبایدهای ماشین ظرفشویی تهیه کنید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید.

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرف شویی عموما در سه ظرفیت ۶ تا ۸ نفره، ۱۲ نفره و ۱۴ نفره تولید می‌شوند. انواع ۶ الی ۸ نفره که یکی از پرکاربردترین انواع ماشین‌ها هستند. قابلیت جا دادن ۷۲ تا ۱۰۸ پارچه ظرف را دارند. برخی از ماشین‌های ظرفشویی در این سایز کمی بیشتر ظرفیت دارند و برای یک نفر اضافه نیز می‌توانی به در آن ظرف اضافه کرد.

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی

پرطرفدارترین گروه ماشین‌های ظرف شویی از نظر ظرفیت، ماشین‌های ۱۲ نفره هستند. در ماشین‌های ظرفشویی با این ظرفیت ۱۴۴ پارچه ظرف در ماشین جای می‌گیرد و برخی از آن‌ها نیز برای یک نفر ظرفیت اضافه دارند.کم‌طرفدارترین گروه ماشین‌های ظرفشویی ۱۴ نفره هستند. در این ماشین‌های ظرفشویی حدود ۱۶۰ تکه ظرف قرار می‌گیرد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

مقایسه جامع تلویزیون ال جی و سامسونگ

ماشین‌های ظرفشویی امکانات مختلفی از جمله بازوهای آب‌پاش، چرخه دمایی، گرمکن آب داخلی و قابلیت دفع مواد غذایی را دارند. این‌ها مواردی هستند که بود و نبود آن‌ها هنگام خرید می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. مثلاً تعداد بازوهای آب‌پاش براش شست‌وشو اولویت دارند و هرچه تعداد این بازوها بیشتر باشد، در اولویت بالاتری قرار دارند. اگر قیمت دستگاه برایتان اهمیت دارد می‌توانید ماشین‌های ظرفشویی با یک بازوی آب‌پاش را انتخاب کنید که ارزانتر هستند.

بازدهی انرژی ظرفشویی ال جی

وقتی یک ماشین ظرف شویی گواهی برچسب انرژی ستاره داشته باشد، تقریباً ۱۲ درصد بازدهی بیشتر و البته ۳۰ درصد مصرف انرژی کمتری هم دارد. این اتفاق به کمک ویژگی‌هایی مثل آبپاش‌های کارآمد و سبدهایی مناسب با طراحی خوب اتفاق می‌افتد.

فناوری‌ بکار رفته در ماشین ظرفشویی ال جی

کمپانی ال جی در طراحی و تولید ماشین‌های ظرفشویی خود تلاش کرده است تا بهترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها را برای شستشوی بهتر ظروف به کار بگیرد. از جمله فناوری‌های بکار رفته در ظرفشویی ال جی عبارت‌اند از:

  1. TrueSteam (به منظور نرم کردن مواد غذایی چسبیده به ظروف توسط بخار و عدم نیاز به پیش شستشوی ظروف)
  2. Quad Wash (استفاده از 4 بازوی اسپری که می‌تواند آب را در تمام جهات با فشار اسپری کند و آب و مواد شوینده را به سطح همه ظروف برساند)
  3. فناوری Dual Zone (تعیین قدرت پاشش برای هر طبقه به صورت مجزا بسته به نوع ظروف)

برنامه‌های شست‌وشو ال جی

از دیگر مواردی است که در هنگام خرید یک ماشین ظرفشویی باید برایتان حائز اهمیت باشد. برای مثال شاید شست‌وشوی سبزی‌ها در اولویت مصرفی شما نباشد، اما شست‌وشوی سریع برایتان مهم باشد.

برنامه‌های شست‌وشو ال جی
برنامه های ماشین ظرفشویی ال جیکاربرد برنامه های ظرفشویی ال جی
Intensiveشستشوی شدید ظروف
Autoشستشوی خودکار ظروف
Ecoشستشوی بهینه و اقتصادی
Quickشستشوی سریع ظروف
Dual Sprayشستشوی دوگانه ظروف
Careشستشوی ملایم با بخار
Quick & dryشستشو و خشک کردن سریع
Heavyشستشوی ظروف بسیار کثیف
Delicateشستشوی متمرکز ظروف
Normalشستشوی روزانه ظروف
Expressشستشوی سریع و خشک کردن

سیستم خشک‌کن ظرفشویی ال جی

در برخی از خانواده‌ها مصرف ظروف بسیار بالاست، فرقی ندارد خانواده‌ای ۴ نفره باشند یا ده نفره. در نتیجه اگر استفاده روزانه شما از ظرفشویی بیش از چند مرتبه در روز است، مدلی با سیستم شست‌وشوی سریع و توانایی خشک کردن در حداقل زمان ممکن را انتخاب کنید.

سیستم خشک‌کن ظرفشویی ال جی

صدای ماشین ظرفشویی ال جی

 اگر سر و صدای ماشین ظرفشویی برایتان مهم است، ماشینی را انتخاب کنید که عایق صوتی دارد و سر و صدا را کاهش می‌دهد. معمولاً دستگاهی که ۵۰ دسی‌بل یا کمتر باشد، صدای بسیار کمی هم دارد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین لباسشویی های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی LG + معرفی ویژگی های ماشین ظرفشویی الجی

فیلترینگ غذا

برخی از ماشین‌های ظرفشویی، به یک قطعه مجهز هستند که می‌تواند خرده‌های غذا را ریز کرده و به همراه آب، بیرون بریزد. این ویژگی باعث می‌شود که نیازی به تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آن‌ها در ماشین نباشید.

اما اگر وسیله به چنین امکانی مجهز نبود، باید با دستمال، ظروف را پاک کرده و بعد داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

اندازه ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از اولین نکاتی که در خرید ماشین ظرف شویی باید به آن توجه کنید، ابعاد آشپزخانه است که براساس همان سایز ماشین را مشخص کنید. بعد از آن هزینه‌ای که برای خرید ماشین در نظر گرفته‌اید، برند محصول، ابزار و کارکردهای محصول است.

دارا بودن فیلترینگ آب

یکی از معایب شست‌وشو ایجاد لکه روی ظروف است، در نتیجه اگر این مورد برایتان خیلی مهم است، هنگام خرید ماشین ظرفشویی مدلی را انتخاب کنید که توانایی فیلتر آب را داشته باشد. چرا که امکان از بین بردن لکه‌ها با این قابلیت فراهم است.

قابلیت تنظیم ارتفاع سبد

اگر قفسه‌های داخل ماشین ظرف شویی متحرک باشند، می‌توانید به راحتی ارتفاع را برای ظروف بزرگ و کوچک تنظیم کنید. همچنین گاهی با خارج کردن یک قفسه، فضای بیشتری را برای جا دادن یک ظرف بزرگ باز کنید. برخی مواقع هم امکان خارج کردن کل طبقه وجود دارد.

قابلیت تنظیم ارتفاع سبد

ویژگی ضدعفونی کننده

برخی از ماشین‌های ظرفشویی جدید، مجهز به سیستم ضدعفونی کننده هستند. اما اگر این ویژگی را نداشته باشند، باید هر بار که ظروف را داخل دستگاه قرار می‌دهید، به همراه ماده شوینده، مقداری هم ضدعفونی اضافه کنید. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های سامسونگ آشنا شده‌اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید تلویزیون‌ سامسونگ را بخوانید.

راهنمای تشخیص ماشین لباسشویی ال جی اصل + راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی

جنس مخزن ماشین ال جی

جنس ماشین‌های ظرفشویی غالباً از نوع فولاد ضد زنگ است. فولاد مانع زنگ زدن و رسوب لکه‌ها می‌شود. البته ممکن است جنس مخزن از نوع استیل باشد که در این صورت از ریختن سفیدکننده در ماشین ظرفشویی پرهیز کنید

جنس مخزن

بدنه ماشین ظرفشویی

حتماً از سالم بودن ترمز در ماشین ظرف شویی مطمئن شوید. لاستیک‌های دور در نیز حتماً باید سالم باشند تا از خروج آب جلوگیری کنند. به سالم بودن چرخ قفسه‌ها دقت کنید و توجه کنید که سبد‌ها لب‌پر نشده باشند. اگرچه که بعضی از شماها به دلیل کمبود فضا مجبور هستید ماشین‌های ظرفشویی رومیزی را انتخاب کنید.

قیمت ماشین ظرفشویی ال جی

قیمت ماشین‌های ظرف شویی در بازار با قیمتی در حدود ۸ میلیون تومان شروع می‌شود و به بالای ۲۸ میلیون تومان می‌رسد. طبیعی است که هر چقدر ظرفیت ماشین ظرفشویی کوچکتر باشد قیمت آن کمتر است. دارا بودن ابزارهای جانبی و برند نیز بر قیمت ماشین ظرفشویی اثرگذار هستند. در حال حاضر در ایران ارزان‌ترین ماشین‌های ظرفشویی از برند زیرووات و مدل رومیزی هستند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی الجی آشنا شدید. همچنین از برنامه های شستشوی آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا هر نوع ظرفی را می توان با ماشین ظرفشویی ال جی شست؟

بهتر است که بعضی از ظروف با ماشین ظرفشویی شسته نشوند چرا که احتمال دارد دچار تغییر رنگ و یا خوردگی شوند و حالت اولیه خود را از دست بدهند.

راهنمای خرید تلویزیون سونی + بررسی قابلیت قفل کودک تلویزیون سونی
ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

ماشین‌های ظرفشویی معمولا در سه ظرفیت 8 نفره، 12 نفره و 14 نفره تولید و عرضه می‌شوند که ظرفشویی‌های 12 نفره پرطرفدارترین نوع به حساب می‌آیند. بهترین ماشین‌های ظرفشویی ال جی 14 نفره بوده و قادرند در هر چرخه شستشو 160 پارچه ظرف را به صورت همزمان شسته و تمیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا