راهنما خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید یخچال فریزر + بررسی ویژگی های یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی

یخچال شما یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین لوازم خانگی شماست که می‌خواهید بیش از ۱۰ سال را با آن سپری کنید. بنابراین باید برای خرید یک یخچال خوب وقت کافی بگذارید و به اندازه کافی برای انتخاب بهترین مارک یخچال فریزر تحقیق کنید. از آن جایی که تنوع برند، مدل و قیمت یخچال در بازار زیاد است ممکن است در انتخاب یک یخچال مناسب دچار سردرگمی شوید به این ترتیب فهرستی از آیتم‌های ضروری را به عنوان بهترین راهنمای خرید یخچال ال جی تهیه کرده ایم و با معرفی تعدادی از بهترین مارک های یخچال به شما کمک می کنیم تا یخچالی که مناسب خانواده‌تان است را خریداری کنید.


فهرست مطالب


راهنمای خرید یخچال فریزر

1. اندازه یخچال

بر اساس تعداد نفراتی که از یخچال استفاده می‌کنند، می‌توانید از جدول راهنمای خرید یخچال از نظر تعداد افراد خانواده استفاده کنید:

تعداد افراد خانوادهحجم توصیه شده یخچال
۱ تا ۲ نفر۲۵۰-۳۸۰ لیتر
۳ تا ۴ نفر۳۵۰-۵۳۰ لیتر
بیش از ۵ نفر۴۴۰ لیتر به بالا
 1. ما یخچال های کوچک را توصیه نمی‌کنیم، زیرا به‌طورکلی به سمت بهره‌وری انرژی کمتر (کارایی کمتر) متمایل هستند و در درازمدت هزینه‌های بیشتری را به شما تحمیل می‌کنند.
 2. بهتر است قدری آینده‌نگر باشید و اگر قرار است در آینده نزدیک به اعضای خانواده شما اضافه شود، برای هر عضو اضافی خانواده ۵L بعلاوه فضای فریزر را در نظر بگیرید.

آیا اندازه یخچال مناسب خواهد بود؟

مطمئن شوید اندازه موردنظر شما برای یخچال متناسب با فضایی است که می‌خواهید یخچال را در آنجا قرار دهید. فضایی که یخچال را در آنجا قرار می‌دهید باید از همه طرف به‌گونه‌ای باشد که هوا بتواند آزادانه در اطراف آن گردش کند و فضای کافی برای خروج گرمای موتور در پشت یخچال وجود داشته باشد.بر اساس یک قاعده کلی، یخچال شما باید حداقل از هر طرف به‌اندازه ۵ سانتی‌متر از دیوارها فاصله داشته باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید یخچال فریزر را بخوانید.

یخچال ال جی

با استفاده از یک متر، ابعاد درب ورودی و راهروها را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که یخچال نو خود را می‌توانید سالم و بدون ایجاد خط و خش بر روی بدنه آن به آشپزخانه برسانید (بخصوص اگر قصد شما از خرید این است که می‌خواهید اندازه یخچال را بزرگ‌تر کنید).

در بخش بعدی با بیان مزایا و معایب مدل های مختلف یخچال شما را بیشتر با کاربرد و راهنمای خرید یخچال فریزر بالا و یخچال فریزر پایین، یخچال ساید بای ساید، یخچال دوقلو و درب فرانسوی آشنا می کنیم.

2. مدل یخچال

الف) راهنمای خرید یخچال فریزر بالا (فریزر در بالای یخچال تعبیه شده است)

اگر قیمت، کارایی، فضایی که در نظر گرفته‌اید بزرگ‌ترین نگرانی شما است، یک یخچال فریزر بالا برای شما مناسب است.

مزایای یخچال‌های فریزر بالا

 • ارزان‌ترین نوع یخچال برای خرید
 • ارزان‌ترین نوع یخچال برای استفاده
 • طیف وسیعی از برندها و مدل‌ها برای انتخاب

معایب یخچال های فریزر بالا

 • اگر جز آن افرادی هستید که زیاد به سراغ یخچال می‌روید، مجبورید برای استفاده از خوراکی‌های داخل یخچال بخصوص در طبقات پایین، مرتب خم و راست شوید.

ب) راهنمای خرید یخچال فریزر پایین (فریزر در پایین یخچال تعبیه شده است)

استفاده از همه بخش‌های یخچال های فریزر پایین راحت‌تر است و به خاطر استفاده زیاد از یخچال شما مجبور نیستید مرتب خم و دچار کمردرد شوید.

قوانین خرید ماشین لباسشویی چیست؟ + بررسی نکات مهم هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

مزایای یخچال های فریزر پایین

 • طراحی عاقلانه و منطقی یخچال (آنچه بیشتر از آن استفاده می‌کنید، هم‌سطح چشمان شماست و مجبور نیستید هر بار برای استفاده از خوراکی‌های داخل یخچال خم شوید.)
 • بخش فریزر اغلب به‌صورت کشویی طراحی می‌شود
 • تنوع مدل‌ها و برندهای یخچال های فریزر پایین در حال افزایش است

معایب یخچال های فریزر بالا

 • از یخچال های فریزر بالا گران‌تر هستند
 • به‌وضوح هزینه استفاده از این یخچال ها گران‌تر از یخچال های فریزر بالا است
 • در سرد کردن بخصوص در بخش فریزر ممکن است کندتر از یخچال های فریزر بالا باشد

پ) راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

ویژگی‌ها و فضاهای اضافی باعث می‌شود یخچال های ساید بای ساید برای بسیاری از خانواده‌ها مناسب‌تر باشد.

مزایای یخچال های ساید بای ساید

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • نمای شیک و زیبا در آشپزخانه
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • بهترین دسترسی برای افراد ویلچری

معایب یخچال های ساید بای ساید

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال ساید بای ساید می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • فضای داخلی کاملاً باریک است و در خیلی از مواقع برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.

د) راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی (فریزر پایین با یخچال دو درب)

یخچال های درب فرانسوی ترکیبی از راحتی یک یخچال فریزر پایین به همراه ظرفیت و ویژگی‌های بسیار خوب یخچال ساید بای ساید است.

مزایای یخچال های درب فرانسوی

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • یخچال و فریزر با پهنای بسیار خوب برای خوراکی‌های با اندازه بزرگ

معایب یخچال های درب فرانسوی

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • هزینه بیشتر برای خرید

ج) راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو (یخچال و فریزر جدا از هم)

یخچال فریزر دو قلو ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی مناسب با انعطاف‌پذیری زیاد است.

مزایای یخچال فریزر دوقلو

 • یخچال و فریزر دوقلو را می‌توان در فضاهای مجزایی قرار داد (مثلاً فریز را در حیاط‌خلوت قرار داد) که این ویژگی برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است.
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب

معایب یخچال فریزر دوقلو

 • فضای نسبتاً زیادی را اشغال می‌کنند.

3. رنگ و جنس بدنه یخچال

استیل ضدزنگ

یخچال های استیل ضدزنگ ظاهر شیک و حرفه‌ای را به آشپزخانه شما می‌دهند، اما وجود لکه و اثرانگشت بر روی آن‌ها به‌وضوح دیده می‌شود. اگر نمی‌خواهید همیشه در حال پاک کردن لکه‌ها و اثر انگشت باشید، مدل‌های مات یا ضد لک (که البته گران‌تر هستند) را برگزینید. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین کولرگازی ها هستید. آیا با جدیدترین لباسشویی های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

یخچال ال جی

اکثر یخچال های استیل درب‌های کاملاً صاف دارند درحالی‌که درب بیشتر یخچال ها کمی انحنا دارد. همچنین بسیاری از آن‌ها مغناطیسی نیستند.

 سفید کلاسیک

تمیز نگه‌داشتن راحت‌تر یخچال های سفید نسبت به یخچال های استیل، قیمت خرید کمی ارزان‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برق انداختن و تمیز کردن یخچال های سفید و با وجود محبوبیت یخچال های استیل، گزینه‌هایی هستند که باعث می‌شود شما بخواهید یخچال سفید بخرید.

راهنمای خرید جهیزیه + بررسی 5 نکته طلایی و مهم در هنگام خرید

طرح دار با رنگ‌های متنوع

یخچال های طرح دار با رنگ‌های متنوع روز به روز محبوبیت بیشتری در بین مردم پیدا می‌کنند و ترکیب بی‌نظیری را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می‌کنند؛ اما به یاد داشته باشید که یخچال یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت برای منزل شما است و درصورتی‌که بخواهید دکوراسیون و رنگ‌بندی آشپزخانه خود را عوض کنید ممکن است رنگ یخچال با رنگ‌بندی جدید ترکیب خوشایندی نداشته باشد.

سیاه

لوازم خانگی سیاه در حال بازگشت هستند. چندین تولیدکننده هم در حال تولید یخچال های مشکی، زغالی و تیره هستند. یخچال سیاه یک جایگزین مدرن برای یخچال های سفید اما با ویژگی ضد لک و اثرانگشت هستند؛ اما وسایل سیاه‌رنگ ممکن است آشپزخانه شما را تیره‌تر و کوچک‌تر نشان دهند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین کولرگازی ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

4. هزینه استفاده از یخچال

ستاره های انرژی بیشتر، صرفه جویی بیشتر

یخچال شما تا ۸% هزینه‌ قبض‌های انرژی شما را دربر می‌گیرد؛ بنابراین انتخاب یک یخچال با بهره‌وری انرژی خوب می‌تواند به‌ صرفه جویی در هزینه‌های شما کمک کند. درحالی‌که یخچال های بزرگتر انرژی بیشتری نسبت به یخچال های کوچک تر مصرف می‌کنند، رتبه‌بندی برچسب انرژی ستاره به شما کمک می‌کند تا میزان مصرف انرژی آن‌ها را باهم مقایسه کنید.

هنگامی‌که بین دو مدل با اندازه مشابه مردد هستید، یخچال با ستاره‌های بیشتر را انتخاب کنید زیرا هزینه استفاده از آن برای شما کمتر خواهد بود. چقدر کمتر؟ در جدول زیر هزینه‌های استفاده از چند یخچال با ظرفیت مشابه اما رتبه‌های مصرف انرژی متفاوت را می‌توانید مقایسه کنید:

در یخچال به چه ویژگی‌هایی نیاز دارید؟

یخ‌ساز و آب‌سردکن

وجود آب‌سردکن و یخ‌ساز در درب یخچال باعث صرفه‌جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما می‌شود؛ چراکه مجبور نیستید مدام درب یخچال را برای نوشیدن آب سرد باز و بسته کنید.برخی از آب‌سردکن‌ها و یخ‌سازهای یخچال ها نیاز به اتصال به شیر دارند؛ بنابراین باید هزینه اضافی برای لوله‌کشی پرداخت نمایید.

برخی از یخچال ها به‌جای لوله کشی در قسمت داخلی خود مخزن دارند، هرچند که برای این مدل‌ها دیگر نیاز به لوله کشی نیست اما همین مخزن تقریباً ۳۰% از فضای فریزر را اشغال می‌کند.برخی از یخچال ها نیز نیاز به تعویض فیلتر تصفیه آب دارند که برای جلوگیری از بدطعم شدن آب و رشد باکتری باید به‌صورت دوره‌ای (حداکثر هر شش ماه یک‌بار) تعویض شوند.

کشو جامیوه ای و سبزیجات (Crisper)

داشتن یک کشو جامیوه ای خوب شما را از نگهداری تعداد زیاد کیسه‌های پلاستیکی مختلف میوه و سبزیجات در یخچال راحت می‌کند. کشو جامیوه ای باید میوه‌ها سبزیجات شما را تازه نگه دارد. بعلاوه باید تمیز کردن آن آسان باشد. اگر جز آن دسته افرادی هستید که میوه و سبزیجات زیادی را در یخچال نگه می‌دارید، باید یخچالی بخرید که بیش از یک جامیوه ای داشته باشد. جامیوه ای شما باید حداقل ۴۵ سانتی‌متر عرض داشته باشد تا برای قرار دادن سبزیجات بلندی مثل کرفس مناسب باشد.

درب یخچال یخچال ال جی

مطمئن شوید که دستگیره‌های یخچال خیلی بالا یا خیلی پایین نباشند و همچنین در فضایی که یخچال را قرار می‌دهید، درب های یخچال به‌راحتی باز و بسته می‌شوند. برخی از یخچال ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان جهت باز شدن درب‌های آن‌ها را برعکس کرد. دقت کنید هنگام خرید، یخچالی که در فروشگاه می‌بینید به دلیل اینکه هنوز به برق وصل نیست، درب‌های آن بسیار راحت‌تر باز می‌شود.

بررسی سیستم عامل تلویزیون های شیائومی + راهنمای خرید تلویزیون شیائومی

کنترل‌های دما یخچال ال جی

هنگام خرید یخچال و بازدید مدل‌های مختلف، به دنبال یخچالی با حداقل دو کنترل دمای جداگانه باشید. در یخچال هایی که تنها دارای یک کنترل دما برای هر دو بخش یخچال و فریزر هستند، شما نمی‌توانید دمای یخچال یا فریزر را بدون تأثیر بر دیگری تنظیم کنید. برخی یخچال های الکترونیکی کنترل های بیشتری دارند.

 یخچال ال جی

برخی یخچال ها یک حافظه ۲۴ ساعته دارند که باز کردن درب یخچال را کنترل می‌کنند و قبل از یک استفاده سنگین از یخچال (مانند زمانی که بچه‌ها از مدرسه می‌آیند و یا شما برای تهیه شام مرتب به یخچال سر می‌زنید) شروع به پیش خنک‌سازی می‌کنند.برخی یخچال ها به‌صورت خودکار یخ‌زدایی را بر اساس شرایط خاصی انجام می‌دهند.برخی دیگر از یخچال ها زمانی که درب آن را زیاد باز نگه می‌دارید و یا درست نمی‌بندید با بوق هشدار شما را مطلع می‌سازند.

چگونگی انجام تنظیمات کنترل دمای یخچال

با استفاده از دفترچه راهنما بررسی کنید که دمای یخچالتان بر اساس دستورالعمل‌های توصیه‌شده تنظیم شده باشد.از دماسنج برای اندازه‌گیری دمای داخل استفاده نمایید (تابستان و زمستان)دمای یخچال را تا ۳ درجه و دمای فریزر را تا ۱۸- درجه تنظیم نمایید.جریان هوا را در داخل یخچال خوب نگه دارید تا از وجود مناطق گرم و سرد جلوگیری کنید

طبقات یخچال ال جی

طبقات یخچال باید به‌سادگی برای تمیز کردن و یا تنظیم محل قرارگیری، قابل جابه‌جا کردن باشند. داشتن طبقات چندقسمتی یا بخش‌بندی شده می‌تواند برای قرار دادن ظروف مختلف غذا و نوشیدنی مناسب باشد.جنس طبقات ممکن است پلاستیک یا شیشه نشکن باشد.

طبقات یخچال ال جی

برخی از طبقات دارای لبه‌های بلند و یا دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای سهولت استفاده است. برای مثال اگر دست شما به‌به بطری شیر بخورد و شیر بریزد، طبقات لبه‌دار مانع از ریختن شیر در دیگر قسمت‌های یخچال می‌شود.

چرخ ها و پایه های قابل تنظیم

چرخ‌ها برای حرکت آسان یخچال (مثلاً هنگام تمیز کردن پشت یخچال) استفاده می‌شوند.درصورتی‌که چرخ‌ها دارای ترمز و یا پایه‌های قابل تنظیم برای جلوگیری از حرکت یخچال باشند، داشتن چهار چرخ بهتر از دو چرخ است.

پایه‌های قابل تنظیم برای تراز کردن یخچال استفاده می‌شوند. جلوی یخچال باید کمی بلند تراز عقب آن تنظیم شود تا درب آن راحت‌تر باز شود.

محفظه لبنیات

یک محفظه کمی گرم‌تر از سایر بخش‌های یخچال برای نگهداری کره و پنیر است.همچنین برخی از یخچال ها دارای یک محفظه قفل‌دار هستند که اگر می‌خواهید داروهای خود را از دسترس کودکان دور نگه دارید، بسیار کارآمد خواهد بود.

محفظه نگه داری گوشت (Chiller)

این محفظه گوشت، مرغ و ماهی (تازه یا پخته‌شده) را در یک دمای مطمئن برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارد. دمای محفظه گوشت باید نزدیک به صفر باشد و خیلی بهتر است که یک کنترل دمای جداگانه داشته باشد.

محفظه خنک‌کننده سریع یخچال ال جی

این محفظه برای خنک کردن سریع نوشیدنی‌ها بسیار مناسب است. بااین‌حال نباید مواد غذایی را به مدت خیلی طولانی در آن نگهداری کرد.

ایمن‌سازی برای کودکان

یخچالی انتخاب کنید که ضمن ایمن بودن برای کودکان، استفاده از آن نیز برایشان راحت باشد. ازجمله ویژگی‌های ایمنی کودکان:

 • مخازن یخ و آب با تنظیمات ایمنی کودکان
 • محفظه قفل‌دار نگهداری دارو
 • کنترل‌های دما با قفل کودک
راهنمای خرید تلویزیون سونی + بررسی قابلیت قفل کودک تلویزیون سونی

سروصدا یخچال ال جی

این‌که یخچال شما سروصدا داشته باشد یا خیر، بستگی به طراحی آشپزخانه، اپن بودن یا نبودن آشپزخانه و قرارگیری یخچال در مجاورت اتاق خواب یا نشیمن شما دارد.

یخچال ها معمولاً در محدوده ۳۵ دسی‌بل (dBA) عملکرد نرمالی دارند که مثل یک صحبت زمزمه وار است. بااین‌حال، یخچال ها می‌توانند صداهای مختلف و عجیب غریبی را به دلیل شروع به کار کمپرسور، یخ‌زدایی اتوماتیک، عملکرد فن‌های الکتریکی و حتی منقبض و منبسط شدن بدنه به دلیل تغییر دما ایجاد نمایند که این یک مسئله طبیعی است.

تمیز کردن

به دنبال مدل‌هایی باشید که تمیز کردن آن‌ها راحت باشد و گوشه‌ها و لبه‌های مشکل‌ساز برای تمیز کردن نداشته باشند.بررسی کنید که آیا کشوی جامیوه ای، طبقات و سایر محفظه‌ها هنگام نیاز به تمیز کردن به‌راحتی از جای خارج می‌شوند.

معرفی ویژگی های یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی

یخچال ال جی – مصرف انرژی

یخچال فریزر، از جمله لوازمی است که باید 24 ساعته بدون وقفه روشن باشد. بنابراین باید بهروری انرژی آن نیز مطلوب باشد. تا با مصرف زیاد برق برایتان دردسر درست نکند. ساید بای ساید های جدید ال جی دارای رده مصرف انرژی مناسبی هستند. که این موضوع باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین عدم ورود فشار به موتور این دستگاه می شود. شما می توانید با مراجعه با برچسب انرژی دستگاهتان میزان کارایی آن را مشاهده بکنید.از سویه دیگر ال جی با به کار گیری فناوری  کمپرسور خطی اینورتر، مصرف انرژی دستگاه های خود را تا مقدار قابل توجهی کاهش داده است.

یخچال ال جی – فناوری کمپرسور خطی یا اینورتر

کمپرسور اینورتر با تغییر سرعت موتور در هنگام نیاز مصرف برق را 20 تا 40 درصد کاهش می دهد و متناسب با هر نوع آب و هوای است. و قدرت خنک کنندگی را به میزان قابل توجهی کنترل می کند. معمولا دمای یخچال در چرخه های خاموش – روشن در یخچال های معمولی متغییر است. اما در مواردی که از تکنولوژی اینورتر در ساخت آنها بهره گرفته شده است. دما به صورت کاملا پایدار می ماند و زمانی که دما پایدار باشد. مصرف انرژی تا حد چشمگیری کاهش می یابد. و مواد غذایی داخل یخچال رطوبت و تازگی خود را حفظ می کنند.

از طرفی دستگاه هایی که دارای موتور اینورتر اند از سر و صدای بسیار کمتری نسبت به دستگاه های دارای موتورهای معمولی برخوردارند. به طوری که حتی در سکوت نیز متوجه صدای کار موتور آن نخواهید شد.به طور کلی قیمت یخچال هایی که با تکنولوژی اینورتر عرضه می شوند بیشتر از نوع معمولی است. اما با توجه به عملکرد بهینه تر و مزایای آن ها از نظر اقتصادی بسیار با صرفه تر از سایر مدلها هستند.

یخچال ال جی – فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh

از دیگر فناوری های به کار رفته در یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی ، فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh است. با بکارگیری دو لایه ی فوتوکاتالیست، دو لایه فیلتر کربنی و لامپ فرابنفش در ساخت این فیلتر باعث از بین رفتن باکتری‌ها، ویروس‌ها و بوهای بد داخل یخچال شده اند. هر کدام از این لایه ها و فیلترها برای از بین بردن نوع خاصی از آلودگی‌ها مناسب هستند.

یخچال ال جی

برای مثال دو لایه فوتوکاتالیست و لامپ فرابنفش باعث می شوند تا 99 درصد باکتری های درون یخچال نابود شوند. همچنین دو لایه فیلتر کربنی باعث رفع بوی نامطلوب یخچال و بوهای اسیدی و قلیایی می شوند. که این امر باعث جلوگیری از فاسد شدن ماهی و سبزیجات می شود.  ومواد غذایی سالم و تازه می مانند این فیلتر دارای طول عمر بالا است. در نتیجه هزینه نگهداری کاهش پیدا می کند و نیازی به تعویض پیدا نمی کنید.

آیا ظرفشویی ال جی بخریم یا سامسونگ؟ + مقایسه ظرفشویی الجی و سامسونگ

یخچال ال جی – فناوری ™InstaView Door-in-Door

اینستاویو یکی دیگر از تکنولوژی های جدید ال جی است. که به صورت یک پنل شیشه‌ای نیمه شفاف به صورت خاصی روی درب یخچال فریزر طراحی شده است. البته این پنل مجزا از درب اصلی می باشد. و با دو ضربه پشت سر هم به شما امکان دیدن داخل محفظه بدون باز کردن درب اصلی یخچال را می‌دهد.

یخچال ال جی

این تکنولوژی باعث حفظ تعادل دمای یخچال و تازه نگه داشتن مواد غذایی داخل آن می شود. چراکه با کمتر باز و بسته شدن درب یخچال فریزر تعامل دمایی بین هوای داخل و خارج کمتر شده و کارکرد موتور کاهش می یابد. و از هدر رفتن سرمای داخل یخچال فریزر جلوگیری می شود. لذا مواد غذایی شما تازگی و طراوت خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کنند.

یخچال ال جی – سیستم عیب یاب هوشمند Smart ThinQ

درواقع شما با استفاده از SmartThinQ  که  نرم افزار لوازم خانگی است. می توانید یخچال فریزر خود را از راه دور کنترل کنید. کار با این نرم افزار بسیار آسان است. و شما با نصب آن روی گوشی همراه خود و اتصال به یخچال فریزرتان می توانید دما ومیزان مصرف انرژی را بررسی و تنظیم کنید. همچنین ارورهای روی دستگاه را مشاهده کرده و با استفاده از قابلیت عیب یابی هوشمند در این تکنولوژی هنگام بروزمشکل با مرکز تماس ال جی ارتباط برقرار کنید. واز ایرادات یخچال فریزرتان به صورت صوتی مطلع شوید. و با استفاده از راهکارهای ارائه شده مشکلتان را برطرف کنید.

یخچال ال جی

از دیگر ویژگی های یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی می توان به طراحی Moist Balance Crisper در قسمت کشو یخچال اشاره کرد. که از رطوبت ویژه ای برخوردار است. و می تواند میوه و سبزیجات را تا مدت بسیار زیادی تازه و با طراوت نگه دارد.

قرار گیری آبریز و یخ ریز بیرونی بر روی درب فریزر با کنترل پنل لمسی که در قسمت بالایی آبریز تعبیه شده است. امکان تنظیم و کنترل دمای داخل یخچال و فریزر و سایر تنظیمات دیگر را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین لامپ های LED کم مصرفی که در داخل یخچال فریزر وقسمت بالایی فریزر و پشت یخچال جای گرفته اند. روشنایی و زیبایی خاصی را به یخچال فریزر ساید بای ساید شما می بخشد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید یخچال آشنا شدید. همچنین از ویژگی های یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

یخچال ال جی مواد غذایی را برای چه مدت با طراوت و تازه نگه می‌دارد؟

برخی از یخچال‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که غذا را برای ساعت‌های طولانی تازه نگه میدارند. اگر در منطقه‌ای که قطعی مکرر برق وجود دارد اقامت دارید، ضروری است بدانید که آیا یخچال در آن ساعات غذا را تازه نگه میدارد یا خیر، که انواع بهترین یخچال ال جی میتوانند مواد غذایی را برای چندین هفته تازه نگه دارند.

قیمت انواع بهترین یخچال ال جی به چه صورتی است؟

باید بگوییم یخچال و فریزر ال جی دارای مدل‌های متنوع با کارایی و ویژگی‌های مختلف است که این موارد امر تاثیرگذاری در قیمت آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا