راهنما خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید یخچال فریزر +  بررسی و معرفی قابلیت و امکانات یخچال فریزر

در موقع خرید یخچال فریزر علاوه بر درنظرگرفتن هزینه و طبقه‌بندی دستگاه مقدار فضایی که اشغال می‌کند و مصرف برق را هم باید در نظر گرفت. علاوه‌برآن یخچال فریزر دستگاه و وسیله است که به‌سادگی و راحتی چندین سال در خانه یا محل کار از آن استفاده می‌شود بنابراین خوب است که در خرید یخچال فریزر دقت کنید و یک یخچال فریزری را انتخاب و خرید کنید که برای شما و خانواده و یا محل کارتان مناسب باشد.در ادامه مطالب قصد داریم که مهم‌ترین و کلیدی‌ترین راهنمای خرید یخچال فریزر که لازم است برای خرید یخچال فریزر خوب و مناسب در قالب یک راهنمای خرید یخچال فریزر برای شما عزیزان توضیح دهیم. اما اگر به دنبال بهترین یخچال فریزر موجود در بازار می گردید توصیه میکنم حتما مقاله زیر رو مطالعه کنید.


فهرست مطالب


راهنمای خرید یخچال فریزر : 1- هزینه و قیمت

درباره خرید یخچال فریزر، معنا و مفهوم هزینه و قیمت مقدار کمی با کالاهای دیگر فرق می‌کند در هنگام خریدکردن یک لپ‌تاپ و یا گوشی موبایل، کالای خریداری شده به‌اندازهٔ هزینه‌ای که برای آن صرف کرده‌اید ویژگی و قابلیت‌های خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد ولی با صرف کردن هزینه بیشتر نمی‌توانید قابلیت‌های دیگری را جز آن انتظار داشته باشید ولی درباره یخچال مقدار هزینه‌ای را که برای خریدن یک دستگاه می‌پردازید به جز امکانات و رفاه بیشتر برای شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

یخچال فریزر

یخچال‌ها از نظر مصرف انرژی طبقه‌بندی‌شده‌اند یخچال‌هایی که در رتبه اول قرار دارند میزان مصرف انرژی آنها بسیار پایین می‌باشد ولی یخچال‌هایی که در رده دوم قرار دارند میزان مصرف انرژی آن در حد متوسط و یخچال‌های که در درجه سوم قرار دارند میزان مصرف انرژی آنها بسیار بالا می باشد و این یک مسئله مهمی می‌باشد چون که یخچال فریزرها در طول سالیان دراز در منزل و محل قرار می‌گیرد باعث می‌شود. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزر ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

تاثیرات رده بندی یخچال ها:

که بر روی قبض برق تأثیر داشته باشد. علاوه‌برآن چون قطعات الکترونیکی و قطعات مکانیکی بیشترین در یخچال‌ فریزرهای مدل رده‌بالا وجود دارد استهلاک آن کمتر بوده و در نتیجه شما هزینه کمتری را برای تعمیر و سرویس کردن یخچال فریزر پرداخت می‌کنید به همین دلیل است که مقدار هزینه‌ای را که برای خرید یخچال‌ فریزرهای رده‌بالا می‌پردازید به‌مرورزمان به شما برگشت داده می‌شود.

از این موضوع گذشته اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلیل برای خرید یخچال فریزر مانند هر نوع کالای دیگر هزینه و قیمتی است که شما برای آن در نظر گرفته‌اید. امکان دارد که شما ساعت‌ها تحقیق کنید و برای این کار زمان مصرف کنید و یخچال فریزر مورد نظرتان را انتخاب کنید و بعد از آن متوجه شوید که قیمت آن چندین برابر هزینه‌ای است که شما برای خرید یخچال فریزر در نظر گرفته‌اید

راهنمای خرید جهیزیه + بررسی 5 نکته طلایی و مهم در هنگام خرید

مخصوصاً اگر نظر قیمت بسیار بازه گسترده دارد و از یخچال فریزر چند ساعت هزارتومانی شروع و چند میلیون‌تومانی ادامه دارد بنابراین بهتر است که قبل از اینکه بخواهید شروع به کار کنید مشخص کنید که دقیقاً چه مقدار هزینه را برای خرید یخچال فریزر در نظر گرفته‌اید.

در گام دوم قرار است نوع یخچال هاه را بررسی کنیم اگر میخواید با انواع یخچال فریز بیشتر آشنا بشید، حتما توصیه میکنم با خواندن این مقاله خیال خود را از بابت خرید یخچال فریزر راحت کنید. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های سامسونگ هستید.آیا با جدیدترین ظرفشویی های سامسونگ آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

2- رده‌بندی و کلاس یخچال‌ فریزرها

این دسته‌بندی می‌تواند یک عامل کلیدی برای هزینه نهایی و راهنمای کاملی برای خرید یخچال فریزر برای تصمیم گرفتن شما خریداران عزیز باشد.قیمت و تفاوت این کلاس‌ها بسیار زیاد می‌باشد به‌گونه‌ای که فروشنده‌های انواع یخچال فریزر غالباً در فروش یک کلاس خاص و ویژه از یخچال مشغول فعالیت هستند.

یخچال‌های مینی یخچال‌های کوچک که با اسم‌های مختلف و گوناگونی مانند مینی یا هتلی یا کامپکت نیز شناخته شده‌اند که بیشتر برای دفاتر کوچک و اداری و یا خوابگاه‌ها مناسب هستند. این مدل از یخچال‌ها هم فضای کمی را اشغال می‌کنند و همین که قیمت کمتری را دارند البته باید یادآوری کرد که هیچ‌گونه فناوری خاص و نو و جدیدی در ساخت این یخچال‌ها مورداستفاده قرار نمی‌گیرد، پس در خرید یخچال فریزر خود دقت کنید.

یخچال فریزر

معمولاً مصرف انرژی بسیار بالا و سروصدا و از نظر کیفیت ساخت نسبتاً پایینی را دارا هستند.این‌گونه از یخچال‌ها معمولاً یک قسمت به نام یخدان دارند که می‌شود از آن برای فریز کردن مواد غذایی و یخ استفاده کرد توجه داشته باشید که انجام داد در این قسمت در دمای معمولاً نزدیک به سفر انجام می‌گیرد و برای نگه‌داشتن مواد در حالت انجماد برای زمان طولانی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و مناسب نمی‌باشد.

مشکل جدی و اصلی در یخ‌بندان‌های مینی برفک زدن است؛ ولی در گروه کامپکت دستگاه‌های فریزر به طور تنها هم تولید می‌شود و فضایی که در داخل آن وجود دارد به کشورهای کوچک و بزرگ تقسیم‌بندی می‌شود.

یخچال و فریزر کمبی یا بالا و پایین:

به‌طورکلی از رایج‌ترین نوع یخچال‌هایی که در بین افراد وجود دارند مدل یخچال‌های است که فضای بین یخچال و فریزر به‌واسطهی خط افقی از هم تفکیک شده است. این مدل یک نوع یخچال کلاسیک به‌حساب می‌آید و معمولاً برای افرادی مناسب است و مورداستفاده قرار می‌گیرد که فضای کمتری را برای این یخچال دارند و قصد دارند از این فضا بیشترین استفاده را داشته باشند.

این مدل از یخچال‌ها برای کسانی که می‌خواهند هزینه زیادی را بپردازند و برای افرادی که دارای خانواده‌های کم جمعیتی هستند انتخاب خوب و مناسبی است. در این مدل یخچال‌ها دو نوع است که در بعضی از آنها یخچال در بالا و فریزر در پایین قرار دارد و در مدل دیگر برعکس یعنی یخچال در پایین و فریزر در بالا قرار گرفته است. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزر ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

معرفی محصولات پرفروش از برند شیائومی در سال 2023

فریزر پایین یا فریزر بالا:

به‌طورکلی فریزر در دو گروه مختلف است و تفاوت‌های گوناگون و مختلف و مهمی با همدیگر دارند؛ نکته اول اینکه اندازه گنجایش فریزر به یخچال در مدل و نوع فریزر پایین در برابر مدل‌های فریزر بالا تقریباً بیشتر است و نکته دوم اینکه در فریزرهای بالا به صورت طبقه‌بندی است و معمولاً کشو استفاده نمی‌شود زیرا علاوه بر اینکه قراردادن مواد غذایی در آن بسیار سخت است باعث می‌شود که به دلیل سنگینی کشوها امکان افتادن کشو بر روی افراد وجود دارد و از سویی دیگر در فریزرهای پایین معمولاً تمام طبقات به صورت کشو ساخت می‌شود

تا گذاشتن و برداشتن بسته‌بندی‌ها و مواد غذایی آسان‌تر و راحت‌تر برای افراد باشد. به همین خاطر بسته‌بندی و اندازه استفاده و مقدار موادی که به طور معمول در یخچال و یا فریزر مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ برای یکی از این دو کلاس اولویت دارد. پس در خرید یخچال فریزر های به نوع فریز دقت کنید.

یخچال‌های سایدبای‌ساید:

یخچال‌های سایدبای‌ساید از نوع و مدل‌های بزرگ هستند که به‌وسیله یک خط عمودی از وسط نصف شده‌اند و یخچال در یک طرف و فریزر در طرف دیگر قرار گرفته است. برخی از فروشگاه‌ها به دلیل اینکه این‌گونه از یخچال‌ها در بین مردم بسیار محبوب شده‌اند به صورت تخصصی فقط یخچال‌های سایدبای‌ساید را می‌فروشند. این مدل از یخچال‌فریزرها که در آغاز به‌واسطه شرکت‌های آمریکایی تولید شدند، در دهه‌های گذشته از فرهنگ ترکیب کردن دستگاه‌ها نشاط گرفته‌اند

یخچال‌های سایدبای‌ساید

و برعکس بسیاری از دستگاه‌های دیگری که با هم ترکیب شده‌اند یک تجربه خوبی را به وجود آورده‌اند؛ اگرچه به صورت معمول مخالفانی را هم دارد و قصد ندارند که دیدشان را به نوع جدید این یخچال‌فریزرها تغییر دهند. در مدل‌های جدید گنجایش یخچال و فریزر بسیار زیاد است، اما به دلیل طراحی و پمپ دستگاه در لحظه اول به نظر کوچک می‌آید.

فضای طراحی شده یخچال به‌اندازه اصلی می‌شود قابلمه، بطری، ظروف کوچک و بزرگ، دیس و غیره را در آن قرارداد اما قراردادن یک کیک تولد به بزرگ در آن به‌سختی انجام می‌گیرد و یا حتی ممکن نمی‌باشد.در این باره دیدگاه‌های اشتباه و منفی نیز وجود دارد که به این مطلب اشاره می‌کند که برداشتن و گذاشتن مواد غذایی در یخچال و فریزر سخت است ولی تجربه نشان داده است که این یک مطلب اشتباهی است و این‌گونه نیست.

ویژگی و خصوصیات یخچال فریزر یاید بای ساید:

یکی از ویژگی و خصوصیات ظاهری که در خرید یخچال‌ فریزرهای سایدبای‌ساید موثر است، داشتن یخ‌ساز و آب‌سردکن در قسمت بیرونی بر روی درب در قسمت فریزر نصب شده است. بیشترین مصرف انرژی برای یخچال‌های سایدبای‌ساید مربوط به قسمت یخچال و آب‌سردکن می‌شود؛ ولی به‌شرط اینکه کاربر از یخ‌ساز استفاده کند.

معمولاً کسانی که از یخچال‌های سایدبای‌ساید را مورداستفاده قرار می‌دهند سبک زندگی خود را دارا هستند. این‌گونه افراد معمولاً به متنوع بودن مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی می‌دهند و از غذاهای کم‌حجم استفاده می‌کنند به طور معمول در یخچال نوشیدنی‌های گوناگون و متنوعی را نگه می‌دارند و از آن هم بسیار زیاد استفاده می‌کنند.

قوانین خرید ماشین لباسشویی چیست؟ + بررسی نکات مهم هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

معمولاً در گروه جدید کالاهای ۴ یا ۵ به صورت درهم عرضه می‌شود که در بازار سنتی ایران و مابین خریداران آن به نام یخچال سایدبای‌ساید شناخته شده است. این گروه کالاهایی که همه امکانات یخچال سایدبای‌ساید قدیمی را دارند اما در قسمت یخچال فضای بیشتری را نسبت به فریزر دار هستند.

یخچال فریزر دوقلو:

در بعضی از کشورها یخچال‌فریزرهای دوقلو به‌عنوان یک زیرمجموعه از یخچال‌فریزرهای سایدبای‌ساید شناخته شده اند. این نوع از یخچال‌ها دو قسمت جدا از هم یکی یخچال و دیگری فریزر را شامل می‌شوند که به دو صورت می‌شود از آن استفاده کرد هم می‌شود آنها را کنار هم قرارداد و مانند یخچال سایدبای‌ساید استفاده کرد و هم می‌شود آنها را کاملاً از هم جدا کرد و می‌توان آنها را به صورت جداگانه خریداری کرد در این مدل از یخچال‌فریزرها کار اصلی فریزرها منجمد کردن است و در قسمت فریزر یخ‌ساز و یا آب‌سردکن وجود ندارد و معمولاً به‌جای استفاده کردن از طبقه از کشو استفاده می‌شود و هیچ‌گونه شباهتی با یخچال سایدبای‌ساید ندارند.

یخچال‌های درب فرانسوی:

معمولاً یخچال‌های درب فرانسوی شامل دو درب به صورت کشیده در قسمت بالا و دو یا سه کشو در قسمت پایین هستند که حداقل یکی از این کشورها به فریزر اختصاص دارد این مدل از یخچال‌ها در مقایسه با یخچال‌های مدل‌بالا و پایین از لحاظ صرفه‌جویی در استفاده کردن از فضا در سطح پایین‌تری قرار گرفته‌اند و مقدار فضایی را که اشغال می‌کنند غیرقابل‌استفاده می‌باشد اما افرادی که از آن استفاده نمی‌کند به‌اندازه کافی جا برای نگهداری مواد غذایی دارند و با کمبود جا روبرو نیستند.

یخچال‌های درب فرانسوی

برای خرید یخچال فریزر های درب فرانسوی بهتر است با مزایا آن آشنا شوید. از مزایای این‌گونه یخچال‌ها می‌توان به درب‌های آن که به صورت کشیده است اشاره کرد این دو در آنها دو مزیت اصلی را دارا هستند؛

اول اینکه برای دسترسی پیداکردن به مواد غذایی موردنظر فقط می‌توان در نیمی از یخچال را باز کرد که همین کار باعث می‌شود که انرژی کمتری را مصرف کند و بحث مصرف انرژی خود یک موضوع بسیار مهمی است و دوم اینکه برای باز شدن درها و فضای زیادی را نمی‌خواهد و فضای کمتری را می‌گیرد.

3- گنجایش، اندازه و ابعاد یخچال فریزر

فارغ از دسته‌بندی و رده‌بندی یک انواع یخچال‌ها، بیشتر یخچال‌ها با گنجایش مختلف و گوناگونی عرضه می‌شوند معمولاً این اعداد با واحدهای لیتر یا فوت اندازه می‌گیرند.

نشان‌دهنده همه فضای قابل‌استفاده در یخچال ظرفیت آن است. معمولاً شرکت‌های سازنده انواع یخچال گنجایش همه دستگاه را مقداری بیشتر از میزان واقعی آن در نظر می‌گیرند؛ به همین خاطر بهتر است که در موقع خرید با گنجایش موردنظر یخچالی را تهیه کنید که ظرفیت واقعی که مدنظر آنها هست بیشتر از ظرفیت اسمی آن باشد.

ابعاد یخچال فریزر

یک فاکتور مهم که خودبه‌خود می‌تواند خرید یخچال فریزر را منتفی کند گنجایش یخچال است. در گام نخست باید ابتدا فضایی موردنظر که در آشپزخانه برای یخچال در نظر گرفته‌اید را بررسی کنید و بعد به سراغ یخچال موردنظر خود بروید و مورد دوم اینکه برای اینکه یخچال کارایی بهتری داشته باشد و سیستم خنک‌کننده آن به‌خوبی عمل کند

راهنمای خرید کولر گازی + نکات مهم پیش از خرید کولر گازی

دو طرف و پشت یخچال باید چند سانتی‌متری خالی باشد تا بتوانند هوا به‌خوبی در آن جریان داشته باشد همچنین بستگی به نوع رده‌بندی یخچال برای باز شدن کامل درب‌ها یک فضای باید در نظر گرفت و فاصله تا دیوار و یا کابینت برای هواکشی در دستگاه موردنظر را باید رعایت کرد.

4- قابلیت و امکانات یخچال فریزر

استفاده از قابلیت‌ها و امکانات چند سالی است که یخچال‌ها هم مانند دیگر لوازم‌خانگی با دنیای فناوری جدید آمیخته شده‌اند و یکی از موضوعات مهم در خرید یخچال فریزر به حساب می آید. در چند سال قبل افراد فقط از یخچال نگه‌داشتن مواد غذایی تازه و خنک نگه‌داشتن آن را انتظار داشتن ولی در حال حاضر این لوازم‌خانگی، در نمایشگاه‌ها به یکی از ستاره‌های اصلی در فناوری CES تبدیل شده است.

تمامی شرکت‌های سازنده یخچال و کوشش می‌کنند که فناوری بیشتر و زیادی را در مدل‌های رده‌بالا مانند یخچال‌های سایدبای‌ساید و در مدل فرانسوی بگنجانند. یکی از دلایل ویژه و اصلی اختلاف هزینه و قیمت بین این مدل یخچال‌ها با انواع دیگر همین موضوع می‌باشد.در ادامه مطلب به تعدادی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین امکانات که در یخچال‌ها وجود دارد اشاره می‌کنیم که در موقع خرید یخچال فریزر آن را باید در نظر داشته باشید.

 آبریز بیرونی:

یکی از وسیله‌های محبوب و پرطرف‌دار در بین خریداران اضافه‌شدن این ابزار به انواع یخچال‌ها است. آبریز بیرونی معمولاً بر روی یکی از درب‌های یخچال و یا فریزر اضافه می‌شود که قابلیت قراردادن یخ و آب سرد را در اختیار کاربر دارد؛ ولی باید به این نکته اشاره کرد که وجود این وسیله خود می‌تواند یک عیب برای یخچال به‌حساب آید زیرا می‌توان به‌عنوان‌مثال به کم شدن فضای داخلی فریزر و یخچال اشاره کرد و همچنین مصرف انرژی را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد.

 آبریز بیرونی

آبریزها به دو صورت بر روی دستگاه نصب می‌شوند.مدل اول به صورت ابتدایی مخزن آبی که در یخچال قرار دارد به صورت دستی پر شده و بعد از سرد شدن در دمای یخچال با فشار دادن اهرم و یا دکمه‌ای که در قسمت بیرونی در، قرار گرفته است آب سرد و خنک را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در دسته مدل‌های پایین‌تر به طور معمول آبی که در این مخزن‌ها قرار می‌گیرد و بوی نامطبوع دارد و یا طعم آن عوض می‌شود به جز مخازنی که دارای فیلتر مناسب و دارای درپوش و یا واشر هستند. مدل یخچال سایدبای‌ساید که یخ‌ساز و آبسرد کن روی در فریزر نصب شده است باید حتماً به شیر آب شهری وصل شود.

 فضای Door-in-Door:

در مدل یخچال‌های که این قابلیت را دارا هستند بر روی در اصلی یک در فروش وجود دارد به این صورت دسترسی پیدا کردم به مخزن امکان‌پذیر است که معمولاً بطری‌های نوشیدنی و انواع آبمیوه‌ها و سس ها در آنجا قرار گرفته است و برای استفاده کردن از آنها نیازی به بازکردن کامل در یخچال نیست و فقط با بازکردن این در کوچک می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد این نوع طراحی بر روی یخچال باعث می‌شود که مصرف و هزینه برق در درازمدت کاهش یابد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ + معرفی ویژگی ظرفشویی سامسونگ

این‌گونه طراحی بیشتر بر روی دستگاه‌های سایدبای‌ساید و یا دستگاه‌های درب فرانسوی به کار گرفته شده است.

 محفظه خاص و ویژه با امکان تنظیم دما:

بعضی از انواع یخچال‌ها این قابلیت تنظیم دما را دارند. به‌عنوان‌مثال می‌توان دمای یک محفظه را بالاتر و یا پایین‌تر از بقیه دمای یخچال تنظیم کرد تا برای نگه‌داشتن ماهی و گوشت، بیشتر و بهتر مورداستفاده قرار گیرد.

5- اندازه و مصرف انرژی

یکی از انواع لوازم‌خانگی که جز پرمصرف‌ترین وسایل برقی به‌حساب می‌آیند یخچال‌ها هستند که نقش زیادی در رقم‌های وجود داشته روی قبض برق را ایفا می‌کنند وباید برای خرید یخچال فریزر دقت کرد؛ ولی در حال حاضر با وجود فناوری‌های جدید و پیشرفته مصرف برق یخچال‌ها به صورت چشمگیری پایین آمده است.

شرکت‌های سازنده این نوع لوازم‌خانگی هم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزاری که برای بازاریابی یخچال‌های خود استفاده می‌کند مصرف انرژی را ذکر کرده‌اند. در موقع خرید یخچال فریزر باید نگاهی به مصرف برق دستگاه داشته باشید یخچال‌هایی را که مصرف انرژی کمتری دارند در مقابل یخچال‌های پرمصرف در طول چند سال می‌توان تا چند صدهزار تومان از نظر هزینه برق صرفه‌جویی می‌شود.

اندازه و مصرف انرژی

برای فهمیدن و مقایسه کردن مصرف انرژی انواع یخچال‌ها باید به برچسبی که بر روی بدنه دستگاه چسبانده شده است نگاه کنید. بر روی این برچسب که برچسب انرژی وامدارد اطلاعاتی مانند مصرف سالانه انرژی و اندازه و میزان صدای تولید شده که در موتور یخچال وجود دارد مشخص شده

و همچنین مصرف انرژی یخچال به صورت رده‌بندی قرار گرفته است که این رده‌بندی که از حروف A+(بهترین مصرف انرژی) تا حرف D(بیشترین مصرف انرژی) درجه‌بندی‌شده است را می‌توان یک معیار خوب برای مصرف انرژی یخچال موردنظر قرارداد.

برای مصرف انرژی استفاده کردن از موتورهای خطی اینورتر در دستگاه‌های جدید و نوع و یا به‌کارگرفتن تکنولوژی‌های بهینه تأثیر قابل‌توجهی در مصرف کم انرژی در برابر دستگاه‌های قدیمی که در آن از کمپرسورهای معمولی استفاده می‌کردند را دارد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید یخچال فریزر آشنا شدید. همچنین از قابلیت ها و امکانات آنها در هنگام خرید آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چند درصد از فضای یخچال و فریزر را استفاده کنیم؟

در مورد یخچال تفاوتی ندارد چون دمای یخچال دمای خیلی پایینی نیست ولی در مورد فریزر هرچه فضای داخلی آن پر تر باشد باعث میشود اقلام دیگر نیز یخ بزنند و دمای فریزر در حد پاین و بهینه حفظ شود.

چه نوع یخچال فریزر را بخریم؟ ایرانی یا خارجی؟

در حال حاضر باتوجه‌به این مطلب که قیمت یخچال‌های خارجی در بازار بسیار بالا رفته است تقاضا در بازار برای تولیدات ایرانی بالا رفته و به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همین علت در بین شرکت‌های ایرانی تولیدکننده یخچال فریزر رقابت شدیدی به وجود آمده است. پس در نتیجه یخچال فریزر ایرانی می تواند گزینه مناسبی برای خرید یخچال فریزر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا