راهنما خرید لوازم خانگی

آیا ظرفشویی ال جی بخریم یا سامسونگ؟ + مقایسه ظرفشویی الجی و سامسونگ

سامسونگ و الجی دو نام تجاری شناخته شده در بازار الکترونیک مصرفی اند.شما مجبور نیستید زمان زیادی را صرف پیدا کردن مقایسه های بین محدوده چشمگیر گوشی ها و تلویزیون خود کنید.بان این حال،اگر شما درحال خرید یک ماشین ظرفشویی جدید هستید پس پیدا کردن و کشف تفاوت های بین ظرفشویی های این دو شرکت معتبر می تواند کمی مشکل و سخت باشد.آیا سامسونگ یا ال جی به شما بهترین خدمات را خواهند داد؟ ما قصد داریم آن را برای شما در نظر بگیریم تا برخی از مهمترین ویژگیهای این دو شرکت را ارائه دهیم.


فهرست مطالب


معرفی ظرفشویی سامسونگ و الجی

هر دوی این تولید کننده های کره ای به خاطر توانایی در ایجاد نوآوری به طور مداوم شناخته شده اند.در فضای خانه تنها لوازم خانگی است که می تواند نوآوری را به خانه شما بیاورد.هردو شرکت یک مجموعه کامل از وسایل آشپزخانه را ارائه می دهند.به ویژه ظرفشویی و لباسشویی بخش عمده ای از محصولات برای هر دو شرکت هستند.

هنگامی که سخن از ماشین ظرفشویی می آید،سامسونگ و الجی مشخصا انتخاب های گسترده ای مانند برند های دیگر از جمله بوش را ندارند.با این وجود با داشتن کمتر از 15 محصول به استثنای ترکیب رنگ در فهرست خود،تمایل به ارائه ماشین های ظرفشویی با کیفیت خوب دارند که بتواند خیال شما را از بابت خرید راحت کند و به شما حس یک معامله بزرگ را داده باشد.

بررسی تفاوت های ظرفشویی الجی و سامسونگ

مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ به شما کمک می کند که بین این دو برند محبوب، بهترین ماشین ظرفشویی را برای خود انتخاب و خریداری کنید. در شرایطی که هردو شرکت دستگاه هایی با کیفیت ساخت بالا و قابلیت های کاربردی تولید و عرضه می کنند، انتخاب بین ال جی و سامسونگ کار راحتی نیست. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

مقایسه ظرفشویی سامسونگ و الجی از نظر طراحی

یکی از ویژگی هایی که باید پیش از خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه کنید، طراحی دستگاه است. البته طراحی کلی ماشین های ظرفشویی تا حد زیادی مشابه است. اما ترکیب کلیدها، نمایشگر، رنگ و … متفاوت بوده و باید با دکوراسیون آشپزخانه همخوانی داشته باشند. مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ در این مورد، برنده ندارد و طراحی هردو برند در سطح بسیار بالایی قرار دارد. 

ظرفشویی سامسونگ و الجی

توضیح این که ظرفشویی های سامسونگ از جنس فولاد ضد زنگ هستند و این برند با بریدگی و برشی که برای باز و بسته کردن درب در اکثریت مدل های ظرفشویی خود ایجاد کرده است، درواقع سبک خاص خود را دارد. ال جی هم فولاد ضد زنگ را برای بدنه ماشین ظرفشویی هایش انتخاب کرده است. تنوع رنگ در ظرفشویی های این برند، آنها را برای هرنوع دکوراسیونی مناسب کرده است.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ + معرفی ویژگی ظرفشویی سامسونگ

مقایسه عملکرد شستشو در ظرفشویی سامسونگ و الجی

دومین فاکتور مهم برای مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ، عملکرد شستشو است. هردو برند ماشین ظرفشویی هایی با عملکرد بسیار خوب در شستشو و تمیز کردن ظروف تولید کرده اند. قابلیت های جدید و کاربردی که در ظرفشویی های این دو شرکت وجود دارد، کار کردن با آنها را ساده تر کرده و موجب تمیز شدن ظروف و خشک شدن آنها بدون وجود لکه و آلودگی شده است.

میزان نویز و صدا در ظرفشویی سامسونگ بیشتر است یا الجی؟

پیش از خرید ماشین ظرفشویی حتما باید به میزان نویز و تولید صدای دستگاه توجه کنید. تصور کنید به محض روشن کردن ماشین ظرفشویی، سر و صدای آن شروع شده و آرامش را از شما سلب کند. البته امروزه ماشین ظرفشویی ها با حداقل نویز تولید می شوند و مشکل سر و صدای زیاد آنها در حین کار، تا حد زیادی برطرف شده است. 

در مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ از نظر میزان نویز، lg برنده است. تمامی مدل های ظرفشویی ال جی به موتور دایرکت درایو مجهز هستند که به دلیل برخورداری از قطعات متحرک کمتر، صدایی نزدیک به 48 دسی بل تولید می کنند. این در حالی است که ظرفشویی های سامسونگ صدایی بین ۳۸ تا ۵۰ دسی بل دارند؛ این عدد در مدل های قدیمی تر به 55 دسی بل هم می رسد.

شستشو و خشک کردن

هر دو شرکت ویژگی های زیادی را در ماشین ظرفشویی های مدرن خود ارائه می دهند.سامسونگ با قرار دادن 7 چرخه و 7 گزینه شستشو در ظرفشویی های مدل بالای خود و 4 چرخه و گزینه شستشو در مدل های پایین خود ارائه می دهد.از سوی دیگر الجی چند گزینه ی دیگر را با حد اکثر 9 چرخه و 8 گزینه شستشو در همه مدل های خود ارائه داده است.

راهنمای تشخیص ماشین لباسشویی ال جی اصل + راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی

ویژگی های منحصر به فرد در ماشین ظرفشویی سامسونگ:

ما ویژگی های جدید که در سال جاری به ظرفشویی سامسونگ اضافه شده اند یا جزء ویژگی های منحصر به فرد ظرفشویی سامسونگ بوده است را بررسی کردیم و در اینجا می خواهیم ویژگی های برجسته و متمایز ظرفشویی سامسونگ را برای شما بیان کنیم.

WaterWall:

 اطمینان حاصل کنید که نقطه ای از ظروف را از دست ندهید.ظرفشویی ساموسونگ با WaterWall ظروف را با حالت یک انفجار آب  از یک طرف محفظه شستشو به طرف دیگر تمیز می کند.

اکثر ماشین های ظرفشویی در سطح اولیه توسط یک گروه چینی موسوم به میدیا گروپ ساخته شده اند این ماشین های ظرفشویی تکنولوژی WaterWall را ندارند.در عوض سامسونگ روش خوبی را برای شستن گلدان ها و ظروف واقعا کثیف کشف کرده است.StormWash که یک نازل مخصوص در سمت چپ دستگاه است،یک شستشوی قدرت مند را فراهم می کند که حتی سخت ترین کثیفی ها را از بین می برد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی LG را بخوانید.

Zone Booster:

برای مدل هایی با تکنولوژی Zone Booster،WaterWall یک منطقه تمیز کننده در ردیف پایین تر است که با نازل اضافی جهت تقویت شستشو ظروف را شستشو می دهد.این منطقه به صورت قرمز نشان داده می شود.

درب اتوماتیک برا خشک کردن:

این ویژگی یک ذخیره کننده انرژی و،وقت است که در لباسشویی سامسونگ وجود دارد که با استفاده ازحالت درب اتوماتیک در ظرفشویی سامسونگ با باز شدن درب به صورت اتوماتیک ظروف خشک می شوند.

با استفاده از این ویژگی می توانید چرخه را شب قبل از خواب روشن کنید و ظروف را به طور تمیز و خشک در فردای آن اختیار داشته باشید چون درب به صورت اتواتیک باز می شود و ظروف را خشک می کند.

تلویزیون‌های پرچمدار سامسونگ چه امکاناتی دارد؟ + بررسی فناوری‌های مورد استفاده در تلویزیون Qled سامسونگ

ویژگی های منحصربه فرد ظرفشویی الجی:

TrueSteam:

به جای شستشو با آب قبل از شروع چرخه،ظرفشویی الجی ظروف را با بخار شستشو می دهد.فرایند بخار بسیار موثر تر از شستشو با آب است.

ظرفشویی سامسونگ و الجی

بخار متمرکز،لکه های غذایی را خیس می کند و آنهارا بر روی ظرف از بین می برد.این فرایند صرفه جویی در وقت نیز است.

QuadWash:

ظرفشویی الجی با چهار بازوی اسپری چند حرکتی با جت اسپری،چرخش به عقب و جلو را در طول چرخه انجام می دهد و به شما اطمینان می دهد که ظروف را به طور بی نظیر شستشو می دهد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

ظرفشویی سامسونگ و الجی

DualZone: 

با استفاده از اسپری های مختلف برای هر دو قفسه بالا(نرم) و پایین(قوی). این بدان معنی است که شما می توانید از گلدان ها و لوازم بزرگ گرفته تا لوازم شیشه ای و ظروف ظریف را می توانید در آن شستشو دهید.اگر قصد دارید شیششه های ظریف خود را در ظرفشویی الجی بشویید از خراب شدن آن و ایجاد خط و خش ترسی نداشته باشید.

سایر ویژگی های قابل توجه ماشین ظرفشویی سامسونگ و الجی :

فولاد ضد زنگ داخلی:

به خاطر دارید که چگونه ظروف پلاستیکی سفید در ماشین های ظرفشویی قدیمی در طول زمان تغییر رنگ داده می شدند؟ با داشتن هردو ظرفشویی سامسونگ و الجی با پوشش داخلی فولاد ضد زنگ که دارد دیگر نگران تغییر رنگ ظورف در ظرفشویی نباشید.خوشبختانه هر دو برند الجی و سامسونگ دارای این قابلیت اند.

خشک کنندگی ظرفشویی:

عناصر گرمایشی و المنت های بزرگ که در اکثر ظرفشویی ها تعبیه شده بود با توجه به خشک کنندگی سریع که داشت نقایص مهمی از جمله ذوب شدن پلاستیک داخلی و سوختن غذا بر روی ظروف و لکه دار کردن ظروف را به دنبال داشت.اما این بار هر دو شرکت سامسونگ و الجی با فناوری خشک کن متراکمی که در خود دارند با جذب رطوبت غذا ها با استفاده از دیواره های ظرفشویی توانسته اند نوآوری خلاقانه ای در این زمینه بوجود بیاورند.

راهنمای خرید جهیزیه + بررسی 5 نکته طلایی و مهم در هنگام خرید

قفسه سوم:

سامسونگ علاوه بر قفسه های قابل تنظیم قفسه ی سوم را برای ظرفشویی هایش طراحی کرده است.این قفسه برای صرفه جویی در فضا و گذاشتن اقلام نقره بسیار مفید است.از مدل های سطح متوسط،سامسونگ ظرفشویی هایی با قفسه سوم را اختصاص داده است که برای لوازم نقره عرضه شده اند.سامسونگ برای مدل های بالا تر خود یک قفسه FlexTray را طراحی کرده است که به راحتی می توانید آن را تخلیه کنید.

الجی نیز دارای گزینه های قابل تنظیم برای قفسه های ظرفشویی اند.مهم است که توجه داشته باشیم که تکنولوژی LG EasyRack که قابلیت انعطاف پذیری دارد در تمام قفسه های الجی فراهم شده است و جای دادن اقلام بزرگ در آن را آسان تر کرده است.

پیشگیری از نشت:

هر دو تولید کننده گزینه ای را برای خاموش کردن آب تعبیه کرده اند که اگر رطوبت یا نشتی را حس کردند منبع های آب را قطع کنند.

توانای شستشوی ظروف جزئی:

تمام مدل های هر دو مارک قادر به بارگیری جزئی اند در حالی که در مصرف آب انرژی صرفه جویی می کنند.

ویژگی های هوشمند

هردو ماشین ظرفشویی سامسونگ و الجی دارای مدل هایی هستند که با گوشی های هوشمند ادغام می شوند.

اتصال وای فای : ظرفشوی های مدل بالای سامسونگ به شما امکان نظارت و کنترل را با استفاده از گوشی های هوشمند از راه دور می دهند.البته انتظار داریم که این ویژگی ها در مدل های پایین نیز تعبیه شود.

 فناوری NFC : NFC  مخفف Near Field Communictaion است.این ویژگی در سیستم عامل های آندروید و اپل به صورت قابل پرداخت موجو اند و به شما امکان خرید چرخه های جدید برای ظرفشویی را می دهد و با اتصال گوشی با ظرفشویی می توانید آن ها را مرتبط کنید و ظرفشویی شما مجهز به این چرخه ها شود.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی LG + معرفی ویژگی های ماشین ظرفشویی الجی

فناوری SmartThinQ LG : در این فناوی که در ظرفشویی های مدل بالای الجی تعبیه شده است دیگر نگران بی خبری از پایان رسیدن چرخه شستشو نخواهید بود و هنگامی که ماشین ظرفشویی چرخه ها را با پایان می رساند به گوشی شما خبر می فرستد.

ظرفشویی سامسونگ و الجی

وقتی مشکلی در ظرفشویی بوجود بیاید شما نیاز به تماس با تکنسین خواهید داشت.با تکنولوژی SmartDiagnosis ، ماشین ظرفشویی شما می تواند مشکل خود را تشخیص دهد و آن را به خدمات مشتری الجی بفرستد و مشکل شما را حل کند.

دوام و طول عمر

شما می توانید انتظار طول عمر 5 تا 7 سال را از ماشین ظرفشویی سامسونگ یا الجی داشته باشید.

قیمت

با توجه به اینکه قیمت ظرفشویی ها بستگی به مدل و ویژگی ها و امکانات آن ها دارد و نمی توان به صورت دقیق گفت که کدام یک ارزان تر و گران تر اند ولی به نسبت می توان گفت که قیمت ظرفشویی سامسونگ به نسبت الجی کمی پایین تر در بازار ایران اند.

ماشین ظرفشویی الجی گران تر است یا سامسونگ؟

به عنوان یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای مقایسه ظرفشویی ال جی و سامسونگ، باید به قیمت این دستگاه ها اشاره کنیم. البته قیمت دستگاه های این دو برند تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند؛ شما می توانید با بودجه های مختلف، ماشین ظرفشویی مورد نظر خود را از هریک از برندهای ال جی یا سامسونگ خریداری کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تفاوتهای ظرفشویی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ویژگی های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

یک ظرفشویی خوب چند سال دوام میاره؟

بهترین ظرفشویی ها معمولا نهایتا تا 10 سال دوام و ماندگاری مفید دارن. همچنین برندهای ال جی ، سامسونگ و بوش و مخصوصا میله از بهترینها هستند.

علت صدای زیاد ظرفشویی ال جی چیست؟

معیوب بودن پمپ، تراز نبودن دستگاه و یا چیدن ناصحیح ظروف سبب تولید سرو صدای زیادی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا