آموزش و تحصیل

8راه برای تقویت رابطه والدین و فرزندان

مهم‌ترین رابطه با کودک رابطه‌ای است که با والدین یا مراقبان خود ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با گذراندن زمان با کیفیت در کنار هم و ایجاد محیطی که در آن احساس راحتی می‌کنید رابطه مثبتی ایجاد کنید. اگر به بهبود روابط خود ادامه دهید فرزندتان مطمئناً احساس خوبی خواهد داشت. در ادامه هشت تکنیک تقویت رابطه والدین و فرزندان که می‌تواند به شما در تقویت رابطه بین شما و فرزندتان کمک کند آورده شده است:

 عشق خود را نشان دهید:

لمس انسان و محبت در هر مرحله از زندگی ما برای رشد عاطفی و عصبی زیستی سالم مورد نیاز است. هر تعاملی را به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط با فرزندتان در نظر بگیرید. با عبارات گرم از آن‌ها استقبال کنید، تماس چشمی برقرار کنید، لبخند بزنید و تعامل صادقانه داشته باشید.

 به کودک بگویید دوستش دارید:

این می‌تواند فرصتی عالی باشد تا به آن‌ها یادآوری کنید که بدون قید و شرط آن‌ها را دوست دارید. یک «دوستت دارم» ساده می‌تواند تأثیر زیادی بر روابط بلندمدت شما با فرزندتان داشته باشد.

 مرز‌ها و حد و حدودی را تعیین کنید:

کودکان در حین رشد و یادگیری در مورد دنیای اطراف خود به ساختار و راهنمایی نیاز دارند. با فرزندان خود در مورد انتظاراتی که از آن‌ها دارید صحبت کنید و مطمئن شوید که آن‌ها شما را درک می‌کنند.

 به حرف‌های کودک گوش دهید:

ارتباط با گوش دادن شروع می‌شود. احساسات فرزندتان را بپذیرید، به او نشان دهید که درک می‌کنید و به او اطمینان دهید که برای کمک به هر چیزی که او نیاز دارد حاضرید. سعی کنید مسائل را از دید فرزندتان ببینید.

اختلال شخصیت چیست؟| همه چیز درباره اختلال شخصیت

 باهم بازی کنید:

بازی برای رشد کودک بسیار مهم است. این ابزاری است که از طریق آن کودکان مهارت‌های زبانی را توسعه می‌دهند، احساسات را ابراز می‌کنند، خلاقیت را پرورش می‌دهند و در مورد مهارت‌های اجتماعی یاد می‌گیرند. علاوه بر این یک راه سرگرم‌کننده برای تقویت رابطه خود با فرزندتان است.

 در دسترس باشید:

اختصاص دادن تنها 10 دقیقه در روز برای صحبت با کودک بدون حواس پرتی می‌تواند تفاوت بزرگی در ایجاد عادات ارتباطی خوب ایجاد کند. تلویزیون را خاموش کنید، وسایل الکترونیکی خود را کنار بگذارید و مدتی را با هم بگذرانید.

 با هم غذا بخورید:

اعضای خانواده را تشویق کنید تا تلفن یا سایر دستگاه‌های خود را کنار بگذارند. زمان صرف غذا همچنین فرصتی عالی برای شماست تا اهمیت یک رژیم غذایی سالم و متعادل را به فرزندان خود بیاموزید که بر سلامت روانی کلی آن‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.

اگر بیش از یک فرزند دارید برای تک تک آن‌ها وقت بگذارید:

ملاقات با کیفیت با فرزندتان می‌تواند پیوند والدین و فرزندتان را تقویت کند، عزت نفس فرزندتان را تقویت کند و به او بفهماند که خاص و ارزشمند است.

 

منبع:

www.familyservicesnew.org

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا