دکوراسیون اتاق کودک

10 نکته برتر برای طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک فرآیندی است که ناخودآگاه کودک درونی ما را به خود جلب می کند: فرصتی برای خلق اتاق خوابی که دوست داشتیم خودمان سال ها پیش اگر مسئولش بودیم، آن را تزئین کنیم.بسیاری از ویژگی های مربوط به زیبایی که در کودکان وجود دارد، مثل – تخیّل، خلاقیت، حالت و تصویرسازی- می توانند هنگام طراحی مدل چیدمان اتاق کودک به طرز مفیدی به کار گرفته شوند.


برای مطالعه بیشتر: دوره نوجوانی و چالش های آن را بشناسید


طراحی و دکوراسیون

اما بدانید که هوس ها و هر دم خیالی بودن که در آنها تحسین می کنیم، اغلب می تواند یک دوست اشتباه و دروغین باشد: فقط به این دلیل که آنها دیروز یک اتاق خواب با مینیون ها می خواستند، به این معنی نیست که باید آنها هر دو سال یک بار یک مدل بخواهند. پذیرای ایده ها و پیشنهادات باشید؛ اما اگر یک اتاق خواب را برای ماندگاری طراحی می کنید، نگاه خود را به آینده معطوف نمایید.

طراحی و دکوراسیون

دکوراسیون اتاق بچه نیاز به ارائه اهداف مختلفی دارد – اتاق بازی، اتاق مطالعه و اتاق خلوت نشینی – اما مهمترین نقش آن فراهم کردن مکانی راحت و امن برای کودک شما ( در هر سن) است که در پایان یک روز شلوغ، در آن به خوابی عمیق برود.

بودجه یا محدودیت مکانی شما هرچه باشد، هیچ مساله ای ندارد! در ادامه 10 نکته برای طراحی ماندگار و دکوراسیون اتاق خواب کودک را برای شکوفایی فرزند دلبند خود می یابید:

دیوارها

برای طرحی با قدرت ماندگاری، رنگی خنثی را برای دیوارها انتخاب نمایید که به عنوان یک بوم سفید برای اشیای تزئینی و سلیقه های به سرعت در حال تغییر ساکن اتاق ساکن اتاق عمل کند. اگر می خواهید رنگ و الگو را معرفی کنید، شاید فقط به یک دیوار یا سقف محدود شوید؛

دیوارها

اما اگر نمی توانید در برابر کاربرد کمی کاغذ دیواری مقاومت کنید، مطمئن شوید که نقوش کاغذ دیواری به اندازه کافی ملایم باشد و بر کل فضا مسلط نشود.

رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی در چه حالت ایده آل است و باید چگونه باشد؟

ذخیره سازی

کلید هر اتاق خواب کاملا مرتب، ذخیره سازی خوب است و در فضای اتاق کودک از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. از هر نوع ذخیره سازی که بهره می برید، در آن باید ترکیبی کامل از شکل، عملکرد و مهمتر از همه یک مقدار سرگرمی باشد.


این مقاله هم برایتان شاید مفید باشد: انواع روش های تدریس ابتدایی


در اتاق بچه ها فضای ذخیره سازی لازم نیست که خسته کننده باشد، برای کودکان راه حل های جالب ذخیره سازی پیدا کنید.

دکوراسیون ویژگی مبلمان

طراحی با بودجه محدود، نیاز به صبر و حوصله و چشم بصیرت برای خرید دارد. پشتکار در شکار وسایلی اوکازیون – چه یک کمد لباس عتیقه، صندوق ذخیره سازی یا یک قاب تختخواب غیرمعمول باشد، همگی زمان بر است.

اگر وقت کافی برای صرفه جویی ندارید، سعی کنید با استفاده از نقاشی یک مورد موجود با رنگ های چشم نواز، آن را مدرن سازید.

دکوراسیون ویژگی مبلمان

هنر

هنر یک روش عالی برای ایجاد علاقه مندی ویژوال به یک اتاق خواب است و می تواند ابزاری مفید در هنگام تعیین یک طرح رنگی باشد: ترکیب های رنگ را می توان در ملافه های تخت و وسایل نرم منعکس نمود و به یکپارچه سازی فضا با یک روش هماهنگ و ظریف کمک کرد.

دکور و لوازم جانبی

اگر دیوارهای خود را ساده نگه می دارید، برچسب های وینیل، نوارهای پرچم و آویز های دیواری می توانند یک پس زمینه ساده را بپوشانند و به راحتی و با رشد علایق کودک شما به راحتی برداشته شون

اگر به دنبال ویژگی ای هستید که خلاقیت و تمایل به لذت بردن از مشق شب از کودکی تا نوجوانی را تحریک کند، به نصب یک نوار تخته سیاه، یا کشیدن مقداری رنگ تخته گچی به قسمتی از دیوار فکر کنید.

مهمترین نکات هنگام خرید فرش اتاق کودک که باید به آن ها توجه کنیم

بیشتر بخوانید،بیشتر بدانید: مهارت چیست


دکوراسیون لایه های نور

اهمیت نورپردازی هنگام تزئین دکوراسیون اتاق خواب کودک را هرگز نباید نادیده گرفت: ریسه های چراغ (ال ای دی) به ایجاد فضای دنج کمک می کنند، نورافکن ها گرما ایجاد می کنند؛ روشنایی در بالای تخت یا کنار تخت خواب کودک را تشویق به مطالعه می کند و آباژورهای سقفی باعث ایجاد تمرکز در اتاق می شوند.

به خواب رفتن در زیر ریسه های چراغ، یا در کنار یک آباژژور حیوانات، برای کودکانی که از تاریکی می ترسند، اطمینان و راحتی بسیاری را فراهم می آورد. پیشنهاد می شود درباره دکور آرامش بخش بخوانید.

اتاق خواب کودک را پاتوقش کنید

اتاق خواب کودک فقط برای خوابیدن نیست، اتاق ها همچنین به عنوان فضایی برای تفکر و سکوت و بازی کودک به حساب می آیند.

اتاق خواب کودک را پاتوقش کنید

به همین علت، بهتر است این فضاهای مختلف را تفکیک نمایید: با داشتن صندلی های کیسه ای یا آویزان، مطالعه را لذت بخش تر سازید؛ مطالعه و ساخت کاردستی را با وجود یک میز تحریک کنید، یا برای برخی اوقات تنها بازی کردن یک چادر سرخپوستی مخروطی کوچک تعبیه نمایید.

دکوراسیون وسایل نرم

قالیچه ها، پرده ها، کوسن ها و ملافه های روتختی، همگی اینها فرصت هایی را برای ارائه الگو، رنگ و بافت به دکوراسیون اتاق بچه به روشی نسبتاً ارزان فراهم می کنند. سایبان هایی که به لبه تخت نصب می شوند، هنگام خواب کودک، فضا را برای خوابیدن امن جلوه می دهند.

ملافه های تختخواب با رنگ و طرح متضاد، عناصر سرگرم کننده ای را بروز می دهند، و یک فرش نرم از پوست گوسفندی گرما و بافت را زیر پاهای کوچک کودک دلبند شما فراهم می کند.

بررسی تفاوت بین ظرفشویی های سری 4 و سری 6 و سری 8 بوش + معرفی ویژگی های برتر ظرفشویی بوش نسبت به سایر برندها

قطعات متنوع

حفظ نگرش « یکی بخر، یکی رایگان ببر » در هنگام طراحی مدل چیدمان اتاق کودک کاری منطقی است. یک کشو می تواند به عنوان ایستگاه تعویض پوشک و لباس کودک دو برابر شود و هنگامی که بچه از پوشک گرفته شد، کشوها به کاربرد اولیه و اصلی خود بازگردند.

اگر نمی خواهید اتاق کودک شما با وسایل بازی و بی نظمی رایج شلوغ شود، تختخواب هایی که دارای کشوهای ذخیره سازی بیرون بازشو هستند، گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود.

قطعات متنوع

دکوراسیون سقف ها

سقف فرصتی را برای ایجاد حرکتی جسورانه و چشم گیر فراهم می کند، جایی که اشتباهات به آن اندازه که خود را روی کف یا دیوارها نشان می دهند، مهم نخواهد بود.

با چسباندن ماه و ستاره هایی که حالت شبرنگ دارند و یا آویزان کردن ریسه های چراغ می توانید فضایی زیبا، کم نور و آرامش بخش را برای خواب کودک دلبندتان فراهم نمایید. درباره فرق مبل و کاناپه بخوانید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک آشنا شدید.همچنین از نکات آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

https://u.to/n8wQHAhttps://tinyurl.com/ycksr72s
https://zi0.ir/VJ8SQhttps://cutt.ly/VSh9sLF
https://is.gd/VPx3hUhttps://b2n.ir/r51582

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا