دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک با چند ترفند ساده و ارزان

دکوراسیون اتاق خواب کوچک یکی از بزرگترین مشکلاتی می باشد که انسان امروز در زندگی آپارتمان نشینی با آن مواجه است. به طوریکه در بسیاری از مواقع ممکن است به دنبال چیدمان دکوراسیون اتاق خواب 6 متری باشد. همیشه برای حل هر مشکل راه حلی وجود دارد! با چند ترفند ساده می توان دکوراسیون اتاق کوچک دخترانه و یا پسرانه و حتی اتاق های دو نفره را به زیباترین شکل طراحی نمود. کافیست کمی هنر، ایده پردازی و خلاقیت را با اصول طراحی داخلی اتاق خواب ترکیب کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله 10 نکته برتر برای طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک را مطالعه کنید. در ادامه چند نکته مهم برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک پسرانه، دخترانه جوان و اتاق با متراژ کوچک را ارائه خواهیم داد. با مجله دکوراسیون داخلی دکونیوز همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک را چگونه بچینیم؟

سوالی که برای اغلب افراد ممکن است بوجود آید این است که “دکوراسیون اتاق خواب کوچک را چگونه بچینیم؟” پاسخ این سوال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. با در نظر گرفتن چند عامل مهم در نهایت می توان چیدمان اتاق خواب کوچک دخترانه و پسرانه را انجام داد که عبارتند از:

  • دکوراسیون اتاق خواب کوچک پسرانه یا دخترانه؟ (جوان یا نوجوان یا کودک؟)
  • دکوراسیون اتاق خواب کوچک دو نفره را مد نظر دارید یا تک نفره و یا بیشتر؟
  • دکوراسیون خواب 6 نفری یا بیشتر؟
  • چیدمان ساده باشد یا لاکچری؟
  • آیا خودتان مالک خانه هستید یا خیر؟
  • چقدر برای تغییر دکوراسیون بودجه در نظر گرفته اید؟
  • سقف اتاق چقدر است؟ چیدمان اتاق خواب با سقف بلند یا کوتاه؟
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

البته مواردی که به آن اشاره شد تنها تعداد اندکی از سوالاتی می باشد که قبل از چیدمان اتاق خواب خیلی کوچک باید به آنها پاسخ داده شود. در ادامه طراحی داخلی اتاق خواب کوچک را بر اساس چند مورد از این سوالات بررسی خواهیم کرد.

رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی در چه حالت ایده آل است و باید چگونه باشد؟

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان

اتاق خواب دخترانه جوان با توجه شرایط سنی آنها باید کاملا با دقت طراحی شود تا حس اعتماد به نفس و شادابی را در آنها ایجاد کند. با توجه به اینکه در اتاق دختران جوان علاوه بر تخت خواب و میز تحریر از وسایلی مانند میز آرایش و مبل نیز استفاده می شود، در نتیجه باید در نحوه چیدمان آنها دقت کافی داشت.

1. تخت خواب مناسب

بهتر است برای این گروه سنی از تخت خواب هایی استفاده شود که پایه های بلند داشته باشند. با این انتخاب می توان از فضای زیر تخت خواب به عنوان محلی برای قرار دادن وسایلی غیرضروری استفاده نمود. با این انتخاب می توان چیدمان اتاق خواب کوچک را به گونه ای انجام داد که نظم و زیبایی براحتی در آن به چشم بخورد. علاوه براین، فضای کافی برای نگهداری از وسایلی مانند کتاب های اضافه، وسایل یادگاری و تزئینی که در حال حاضر کاربرد ندارند بوجود خواهد آمد.

2. رنگ روشن برای چیدمان اتاق خواب خیلی کوچک

رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک دخترانه جوان را با دقت انتخاب کنید. رنگ های روشن، صورتی، بنفش روشن و ترکیب بندی مناسب زرد با آبی اگر هنرمندانه انتخاب شود، در کنار زیبایی، باعث میشود تا فضا بزرگتر بنظر برسد.

 رنگ روشن برای چیدمان اتاق خواب خیلی کوچک

علاوه بر رنگ دیوار، بهتر است برای رنگ کاغذ دیواری، پرده ها و حتی مبلمان و سرویس چوب نیز رنگ های طیف روشن را استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در چیدمان اتاق خواب کوچک پسرانه نیز مانند دخترانه باید چند مساله مهم را مد نظر قرار داد. پسرها از همان کودکی تا نوجوانی و جوانی علاقه زیادی به وسایل ورزشی و بازی، شخصیت های تخیلی کارتونی مانند مرد عنکبوتی و بت من و غیره دارند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین بازی فکری برای کودک 2 ساله چیست؟ را مطالعه کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشترمیتوانید مقاله آموزش مهارت های ارتباط برقرار کردن به کودکان و نوجوانان را مطالعه کنید. سعی کنید شلف های جذاب و متناسب با رنگ دیوار استفاده کنید تا وسایل بازی، اسباب بازی هایی مانند ماشین، آدم آهنی، توپ و غیره را در آنها قرار دهند.

دکوراسیون اتاق  پسرانه

در دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای نوجوان پسر باید بتوانید رنگ دیوار و پرده ها را به گونه ای انتخاب کنید که فضا بزرگتر دیده شود.البته بای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دوره نوجوانی و چالش های آن را بشناسید را مطالعه کنید. کف اتاق هر چه شلوغ تر باشد، به همان اندازه باعث کوچک تر دیده شدن فضای داخلی می گردد.

چگونه با کمترین هزینه اتاق کودک را شیک کنیم؟ + تزیین اتاق کودک با ایده های ارزان و جذاب

دکوراسیون اتاق خواب کوچک دو نفره

به عبارت دیگر، طراحی دکوراسیون اتاق دو نفره (با تخت دو نفره) با طراحی دو نفره با دو تخت تک نفره متفاوت خواهد بود. برای اتاق با دو تخت تک نفره می توان از تخت های دو طبقه استفاده نمود.
برای اتاق خواب کوچک دو نفره با یک تخت دبل، در شرایطی که اتاق خیلی کوچک می باشد، می توانید از تخت های تاشو استفاده کنید. این نوع تخت روی دیوار قرار میگیرند و در طول روز فضای اتاق کاملا خالی خواهد بود.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک دو نفره

علاوه براین، در چیدمان اتاق خواب کوچک دو نفره باید بتوانید محل مناسبی را برای پاتختی ها انتخاب کنید. در اغلب مواقع پاتختی در دو طرف تخت قرار می گیرد. در صورتیکه اتاق خیلی کوچک باشد، به عنوان مثال اتاق 6 متری، بهتر است پاتختی را از اتاق خارج کنید.

چند ترفند برای چیدمان اتاق خواب کوچک ساده

رنگ مناسب اتاق کوچک

برای اینکه بتوانید طراحی داخلی اتاق خواب کوچک را انجام دهید، بهتر است رنگ دیوار و وسایل داخل اتاق را با دقت انتخاب کنید. سفید، کرم، آبی روشن، صورتی، بنفش می توانند به عنوان رنگ مناسب اتاق کوچک انتخاب شوند. انتخاب سبک مینیمال برای اتاق خواب با رنگ های متضاد و حداکثر 3 طیف رنگی به خوبی فضای داخلی اتاق را بزرگتر از اندازه واقعی نشان خواهد داد.

کف اتاق

استفاده از دیوار به جای کف اتاق از دیگر راهکارهایی می باشد که می توانید برای اتاق های خیلی کوچک کاربرد داشته باشد.علاوه براین، بهتر است فضای زیر تخت خواب را به خوبی استفاده کنید.سعی کنید از فرش با ابعاد کوچکتر از کف اتاق استفاده کنید تا فضا بزرگتر جلوه کند.

راهنمای خرید سرویس خواب کودک + بررسی نکات مهم هنگام خرید سرویس خواب

نورپردازی اتاق های کوچک

نور و میزان روشنایی فضای اتاق از چند نظر حائز اهمیت می باشد. فنگشویی در طراحی دکوراسیون و طراحی فضاهای کوچک از جمله این موارد می باشند. اگر اتاق خواب دارای پنجره می باشد، سعی کنید از پرده های نازک با رنگ روشن برای آنها استفاده کنید تا نور به اندازه کافی به محیط وارد شود.

نورپردازی اتاق خواب کوچک

در غیر این صورت، نورپردازی لایه لایه انجام دهید. نورپردازی یکی از ترفندهای همیشگی در طراحی دکوراسیون منزل می باشد که علاوه بر زیبایی، فضا را نیز بزرگتر نشان می دهد.

استفاده از آینه در دیوار

آینه های روی دیوار بخاطر انعکاس نور باعث میشوند تا فضا خیلی بزرگتر و بازتر بنظر برسند. در نتیجه نباید از آنها غافل شد.

انتخاب پرده و کاغذ دیواری مناسب

اگر اتاق خواب شما علاوه بر داشتن فضای کم، سقف کوتاهی دارد، بهتر است از پرده های بلند و روشن برای پنجره های آن استفاده کنید. علاوه براین، اگر پرده دارای طرح های عمودی باشد، می تواند سقف را بزرگتر جلوه دهد. این مساله در انتخاب کاغذ دیواری نیز وجود دارد.

انتخاب پرده و کاغذ دیواری مناسب

سعی کنید از کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده کنید که طرح های عمودی داشته و رنگ آن تا حد امکان روشن و طرح خلوت و منظم باشد.

نتیجه گیری

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک دخترانه و پسرانه در این مطلب بررسی گردید. به طور خلاصه می توان گفت برای طراحی داخلی با فضای کم، لازم است رنگ های روشن، تخت خواب های چند طبقه و پایه بلند، پرده و کاغذ دیواری با طرح های عمودی، نورپردازی چند لایه و استفاده از شلف های دیواری را برای چیدمان اتاق کوچک استفاده نمود.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله روش صحیح درس خواندن | اصول مهم در درس خواندن و مطالعه را مطالعه کنید.

نحوه ی چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده + ایده‌هایی متفاوت

سخن پایانی

شما در این مقاله با طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک با چند ترفند ساده و ارزان آشنا شدید.همچنین از انواع طراحی ها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا